Sortowanie paczek (M/K)
Sortowanie paczek

Sortowanie paczek (M/K)

Dla naszego klienta, renomowanej firmy z Fuldy, poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisko:

Sortowanie paczek (M/K)

 

Jesteśmy agencją pośrednictwa pracy specjalizującą się w ofertach pracy we wszystkich sektorach. Zapewniamy wykwalifikowanych pracowników poszukujących pracy w Niemczech, Holandii, Szwajcarii oraz Austrii. Prywatne agencje pośrednictwa pracy mogą zwiększyć Twoje szanse! Nie jesteśmy agencją pracy tymczasowej, nie zawieramy z tobą umowy o pracę, ale zapewniamy umowę i ubezpieczenie bezpośrednio z firmą. Masz doświadczenie zawodowe? Potrafisz pracować samodzielnie? Jesteś zmotywowany i gotowy do pracy? Dobrze trafiłeś!

Twoje przyszłe obowiązki: 

 • sortowanie paczek do 25 kg

 • rozładunek i załadunek paczek

Od kandydatów oczekujemy: 

 • Znajomość języków: podstawy
 • gotowość do pracy
 • mile widziani Panowie

Możesz się tego spodziewać od nas: 

 • Legalne zatrudnienie na niemieckich warunkach Niemieckie świadczenia socjalne
 • Rozpoczęcie pracy od: zaraz
 • Umowa o pracę na niemieckich warunkach
 • Okres próbny: 6 miesięcy
 • Godziny pracy: 40 godzin tygodniowo
 • Praca – System dwuzmianowy (Zmiana dzienna i nocna)
 • Stawka godzinowa: 10,15 €/h Brutto
 • Dodatki nocne
 • Urlop: 24
 • Zakwaterowanie: Darmowe. Mieszkanie znajduje się w pobliżu miejsca pracy i jest organizowane przez pracodawcę. Dojazdy organizuje również pracodawca.

Sortowanie przesyłek / Paczek – na czym to polega?

Sortowanie przesyłek to jeden z najważniejszych elementów dostarczania paczek w drodze z naszego domu do domu odbiorcy. Jest on zazwyczaj niewidoczny i niewiele osób wie, na jakich zasadach się odbywa lub nie wie w ogóle o jego istnieniu. Sortowanie paczek jest jednak bardzo ciekawe i warto wiedzieć, co dzieje się z naszą przesyłką w centrum kurierskim. Jak zatem przebiega w praktyce sortowanie paczek? Czym jest i jak wygląda sortownia kurierska? Czy sortowanie paczek odbywa się jedynie w centralnej sortowni? Wszystkie informacje prezentujemy w dalszej części tekstu.

Jak paczka trafia do centralnej sortowni?

Aby paczka dotarła do głównej sortowni kurierskiej — centralnego punktu na drodze do odbiorcy – musi przejść ona kilka etapów. Pierwszym z nich jest odbiór paczki przez kuriera z domu lub firmy. Jest ona wtedy przewożona do punktu lokalnego lub siedziby firmy w danym mieście. To pierwszy przystanek na trasie gdzie rejestrowane są paczki. W zależności, czy kurier posiada jedną ogólnopolską — dużą sortownię czy kilka mniejszych, paczki są przepakowywane i wiezione do centralnego miejsca lub sortowane wstępnie. Gdy marka posiada kilka dużych miejsc sortowani – w różnych częściach kraju, są one dzielone na kilka grup — przeważnie ręcznie i przewożone właśnie do nich. Pracownicy w takich lokalnych punktach umieszczają zatem na różnych paletach paczki, które są później transportowane do konkretnych dużych sortowni. Czasami lokalne oddziały kurierskie mogą posiadać małe sortownie ze specjalnymi maszynami, jeśli lokalny punkt obsługuje dużą liczbę klientów, choć nie jest to regułą.

Czym jest centralna sortowania przesyłek kurierskich?

Gdy nasza paczka dotrze do głównej — centralnej sortowni kurierskiej rozpoczyna się jej właściwie sortowanie. Miejsca takie są wielkopowierzchniowymi halami wielością przypominającymi fabryki czy magazyny. Najczęściej są zlokalizowane na obrzeżach miast lub w ich okolicach, aby samochody ciężarowe miały łatwy dojazd i lokalizacja była optymalna dla dalszego transportu. W sortowniach kurierskich pracują zarówno maszyny, jak i ludzie. Proces jest maksymalnie zautomatyzowany, ale pewne czynności muszą wykonywać pracownicy. Są to m.in. przenoszenie paczek z aut na taśmę sortującą czy przygotowywanie palet transportowych. Miejsca takie działają 24 h, aby zapewnić maksymalnie najkrótszy termin dostawy.

Jak sortowane są paczki?

Proces sortowania paczek rozpoczyna się od dostarczania paczek do sortowni centralnej. W tym momencie są przenoszone z wozów dostawczych do środka sortowni. Odbywa się to ręcznie, jeśli jest to mały samochód lub przy pomocy specjalnych wózków, jeśli paczki są na paletach. Gdy znajdą się wewnątrz centrum, są skanowane i rejestrowane. Może odbywać się to również ręcznie lub automatycznie poprzez skaner — bramkę. Gdy paczka, jadąc na taśmociągu, przejedzie pod nią, skaner odczytuje kod kreskowy. Urządzenie w ciągu ułamka sekundy potrafi dzięki temu odczytać wszystkie informacje i poprawnie kierować paczką. W tym momencie otrzymujemy też powiadomienie w systemie śledzenia paczki online, że przesyłka znajduje się w konkretnym miejscu. Bardzo często dziwimy się, że nasza paczka znajduje się w miejscowości nieznanej i małej. W większości przypadków jest to właśnie sortownia.

Pracownicy następnie umieszczaj wszystkie paczki na taśmociągu. Komputer, który wcześniej zeskanował je, dzięki specjalnym ramionom czy zapadkom kieruje je na kolejne — inne taśmociągi. Każdy z nich prowadzi do innej sekcji. Będą to sekcje konkretnych miast, a następnie- ekspresowe — które są odbierane z sortowni dwa lub trzy razy dziennie, listowe czy przesyłek dużych gabarytów. W pierwszej kolejności paczki są podzielone ze względu na miejsce, do którego mają dotrzeć. Następnie na gabaryty, aby mogły zostać poprawnie zapakowane. Po dotarciu do konkretnej sekcji na taśmociągu paczka jest zdejmowana z niego przez pracownika i umieszcza na palecie. W ten sposób kompletuje się palety z dużymi paczkami, niestandardowymi przesyłkami czy listami. Pomaga to efektywnie wykorzystać miejsce na palecie i przewozić większą ilość pakunków. Paczki umieszczanie są na plechach i owijane taśmą zabezpieczającą, a koperty wkłada się do specjalnych skrzynek.

Paczki mają do pokonania wiele kilometrów na taśmociągu. Gdy zostaną już posegregowane i zapakowane – czekają, aby udać się w najdłuższą drogę. W zależności od kuriera — często również w nocy, co kilka lub kilkanaście godzin zapakowane palety z paczkami są umieszczane w TIR-ach i odbywają najdalszą podróż. Transport ten przewozi paczki do konkretnych lokalnych oddziałów, z których bezpośrednio trafiają już do odbiorców.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku

 

Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o nadsyłanie kompletu dokumentów:

CV, Dyplomy / Certyfikaty zawodowe – oryginał + Referencje, itp.

Niemieckie Biuro:

+49 5923 968 3675

Polskie Biuro:

+48 792 082 778

ZAPRASZAMY DO GRUPY NA FACEBOOKU

Facebook

PRACA W NIEMCZECH AUSTRII SZWAJCARII (BUDOWLANKA)

Facebook

Praca Slusarz Spawacz - Niemcy

Facebook

Praca - PERSONAL EU24​

AKTUALNE OFERTY PRACY

Schreibe einen Kommentar

Menü schließen