Praca – Monter okien i szklarz (M/K)
Monter Okien szklarz - PL

Praca – Monter okien i szklarz (M/K)

Dla naszego klienta, renomowanej firmy z Oldenburg, poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisko:

Monter okien i szklarz (M/K)

Praca w całych Niemczech / Oldenburg

Jesteśmy agencją pośrednictwa pracy specjalizującą się w ofertach pracy we wszystkich sektorach. Zapewniamy wykwalifikowanych pracowników poszukujących pracy w Niemczech, Holandii, Szwajcarii oraz Austrii. Prywatne agencje pośrednictwa pracy mogą zwiększyć Twoje szanse! Nie jesteśmy agencją pracy tymczasowej, nie zawieramy z tobą umowy o pracę, ale zapewniamy umowę i ubezpieczenie bezpośrednio z firmą. Masz doświadczenie zawodowe? Potrafisz pracować samodzielnie? Jesteś zmotywowany i gotowy do pracy? Dobrze trafiłeś!

Twoje przyszłe obowiązki: 

Szklarz (M/K)

 • Do głównych zadań należy cięcie szkła na wymiar zgodnie z rysunkiem. (podwójną piłą tarczową) – Praca na produkcji

Monter Okien (M/K)

 • W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy montażystę do montażu okien i drzwi na terenie całych Niemiec .

Od kandydatów oczekujemy: 

 • Znajomość języków: niemiecki, A2, B1
 • Prawo jazdy oraz własny samochód
 • Mile widziane osoby z doświadczeniem na podobnym stanowisku, bez nałogów
 • Rzetelność i dokładność
 • Odpowiedzialność sumienność
 • Chęć do pracy

Możesz się tego spodziewać od nas: 

 • Legalne zatrudnienie na niemieckich warunkach Niemieckie świadczenia socjalne
 • Rozpoczęcie pracy od: zaraz
 • Umowa o pracę na niemieckich warunkach
 • Okres próbny: 6 miesięcy
 • Godziny pracy: 40-50 godzin tygodniowo, w tym nadgodziny
 • Praca jednozmianowa (Szklarz) 26169 Friesoythe – (Monter Okien) – na terenie niemiec i regionie (Oldenburg)
 • Stawka godzinowa: (Szklarz) 13,50 € brutto / (Monter Okien) – Podczas montażu opłacane jest zakwaterowanie + Dietki.
 • Urlop: 24
 • Zakwaterowanie: pracownik sam płaci za zakwaterowanie. Mieszkanie znajduje się w pobliżu miejsca pracy i jest organizowane przez pracodawcę. 240€

Na czym to polega?

Kim jest szklarz i czym się zajmuje

 Szklarz to najbardziej honorowy zawód świata, bo jak materiał spadnie to już się po niego nie schyla. Szkło się bije i koniec – tak w żartobliwy sposób starzy mistrzowie szklarscy opisują swój zawód. Jednak w tych słowach, poza żartem, kryję się także wiele prawdy. Szklarz jest to bowiem zawód, który cechuje się niezwykłą precyzją, rzetelnością, delikatnością i pasją. Mimo to, szklarz jest uznawany dziś za profesję ginącą.

Z usług szklarza korzystają zarówno osoby indywidualne(remontujące swoje domy albo odnawiające pamiątki rodzinne, dyplomy, zabytkowe meble) , jak i firmy. Dawniej do wykonywania zawodu należało zdać egzamin na czeladnika, dzisiaj wystarczą już odpowiednie kwalifikację i chęć pracy ze szkłem.

Wielu pracowników zaczyna pracę pod okiem specjalistów, nabierając doświadczenia i praktycznych umiejętności. Dzisiaj praca szklarza to nie tylko wstawianie nowej szyby w miejsce rozbitej czy oprawianie luster. Nowoczesne zakłady szklarskie coraz częściej działają jako firmy produkcyjno-usługowe. Klient w zakładzie szklarskim otrzymuje pełen zakres usług szklarskich. Wśród nich znajdują się między innymi: wykonywanie szklanych mebli, okien wystawowych, lad, ram, stopni, zabudowy i drzwi, kabin prysznicowych, gablot, statuetek i witraży.

Szklarze zajmują się także piaskowaniem szkła (to mechaniczny proces matowienia umożliwiający dekorowanie szkła dowolnymi wzorami) i fusingiem (technologia obróbki cieplnej szkła). W ofercie niektórych zakładów znajduje się także oprawa obrazów i zdjęć, a także szyby zespolone, antywłamaniowe i kuloodporne, szkło kominkowe i szkło artystyczne. Słowem – niemal wszystko co da się zrobić ze szkła. Tradycyjni szklarze są także specjalistami od renowacji starych luster.

źródło: https://www.swiat-szkla.pl/aktualne-wydanie/14082-ciepy-ramowy-monta-okien.html

MONTAŻ OKIEN

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się głównie wysoką energooszczędnością. Realizować to można poprzez stosowanie odpowiednich termoizolacyjnych technologii, w tym także związanych z instalowaniem okien. Jednym z takich rozwiązań jest ramowe osadzanie okien w technice ciepłego montażu. 

Cechy charakterystyczne ciepłego montażu Podstawowym zadaniem technologii ciepłego montażu jest szczelne zamontowanie okien w otworze ściennym, w celu całkowitego wyeliminowania mostków termicznych. Pozwala to na pełne zachowanie walorów izolacyjności, co jest szczególnie ważne w przypadku okien energooszczędnych. Ponadto przedstawiana metoda montażu zabezpiecza izolację uszczelniającą przed wilgocią, zapewniając jednocześnie stałą wentylację.

Do dotychczas standardowo stosowanej w instalowaniu okien pojedynczej izolacji dodaje się jeszcze dwie warstwy izolacyjne – zewnętrzną i wewnętrzną. Od wewnątrz jest to warstwa paroszczelna, natomiast od zewnątrz stosuje się warstwę paro przepuszczalną, która jednocześnie zabezpiecza przed przenikaniem wody, nawet podczas obfitych opadów atmosferycznych. Z tego względu, tę metodę montażu okien nazywa się również montażem wielowarstwowym.

Podkreślić należy, że stosowanie technologii ciepłego montażu okien wymaga od jej realizatorów dużego doświadczenia i precyzji. Dlatego powinni to wykonywać wyłącznie wykwalifikowani fachowcy. Jako przykład można tutaj podać, iż łatwo jest pomylić kolejność poszczególnych warstw lub ułożyć je nieodpowiednią stroną, co nie przyniesie oczekiwanych efektów, a może wręcz skutkować pogorszeniem stanu izolacji połączenia okna z ościeżem. Nieprawidłowy montaż warstw izolacyjnych może odwrócić proces dyfuzji pary wodnej, co spowoduje zagrzybienie oraz przyspieszoną degradację muru i wyrobów otworowych.

Według „Krajowego standardu kompetencji zawodowych”, opracowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, istnieje zawód – monter/składacz okien (712501). Jest to zawód o charakterze usługowym, a praca polega na montażu okien drewnianych, tworzywowych i aluminiowych w otworach okiennych i fasadach. Wykonujący ten zawód również demontuje stare okna, przygotowuje otwory okienne do montażu, demontuje i montuje obróbki blacharskie oraz parapety. Ponadto wykonuje drobne roboty wykończeniowe ościeży, w tym roboty murarsko-tynkarskie. Przedstawiony dokument zawiera opis zawodu, w tym opis pracy, wymagania, wykształcenie i uprawnienia oraz opis kompetencji zawodowych.

Technologia ciepłego montażu charakteryzuje się tym, iż szczelina obwodowa pomiędzy ościeżnicą okna a ościeżem jest wypełniona systemem uszczelniającym składającym się z następujących warstw:

1. warstwy wewnętrznej – stanowiącej uszczelnienie wykonane z materiałów paroszczelnych zwanych także paraizolacyjnymi, w formie różnego rodzaju taśm z folii aluminiowej wzmocnionych włókniną oraz folii uszczelniających, nie przepuszczających powietrza i pary wodnej,

2. warstwy środkowej – tworzącej izolację termiczną i akustyczną połączenia okna ze ścianą, wykonywanej z pianki poliuretanowej lub mineralnych materiałów izolacyjnych, głównie w postaci wełny mineralnej,

3. warstwy zewnętrznej – stanowiącej uszczelnienie wykonane z impregnowanych taśm rozprężnych i/lub taśm warstwowych paroprzepuszczalnych, jak również kitów trwale plastycznych.

W procesie ciepłego montażu okien występują trzy charakterystyczne fazy: 

 • właściwe przygotowanie ścian budynku i znajdujących się w nich otworów okiennych, wybór optymalnego systemu montażu i sposobu uszczelniania połączeń oraz dobór odpowiednich materiałów; 
 • mechaniczne połączenie okien z murem;
 • wykonanie uszczelnienia termoizolacyjnego oraz jego zabezpieczenie przed wpływami zewnętrznej i wewnętrznej wilgoci.

Prezentowaną, nowoczesną technologię montażu okien oferuje szereg producentów, stosując różne techniki i materiały. Z pośród nich wyróżnić można dwie podstawowe metody:

 • ciepły montaż w obrysie (licu) ścian konstrukcyjnych, polegający na osadzeniu okna w otworze ściennym i zamocowaniu przy pomocy kotew i łączników lub specjalnej ramy oraz wypełnieniu szczeliny obwodowej pomiędzy ościeżnicą a ościeżem wielowarstwowym materiałem izolacyjnym; 
 • ciepły montaż w warstwie docieplenia ściany, kiedy okno jest wysunięte poza zewnętrzny obrys (lico) budynku i mocowane przy pomocy specjalnych wsporników oraz konsoli lub ramy instalacyjnej, a uszczelnienie między oknem a murem jest wykonywane także przy pomocy materiału wielowarstwowego.

W technologii ciepłego montażu okien, zarówno w obrysie ścian konstrukcyjnych, jak i w warstwie docieplenia ściany, wyróżnić należy jeszcze jeden charakterystyczny podział: 

 • montaż z wykorzystaniem konsoli i wsporników lub kotew i łączników, 
 • montaż z zastosowaniem ram instalacyjnych.

źródło: https://www.swiat-szkla.pl/aktualne-wydanie/14082-ciepy-ramowy-monta-okien.html

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku

 

Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o nadsyłanie kompletu dokumentów:

CV, Dyplomy / Certyfikaty zawodowe – oryginał + Referencje, itp.

Niemieckie Biuro:

+49 5923 968 3675

Polskie Biuro:

+48 792 082 778

ZAPRASZAMY DO GRUPY NA FACEBOOKU

Facebook

PRACA W NIEMCZECH AUSTRII SZWAJCARII (BUDOWLANKA)

Facebook

Praca Slusarz Spawacz - Niemcy

Facebook

Praca - PERSONAL EU24​

AKTUALNE OFERTY PRACY

Menü schließen