Opiekunka osoby starszej w domu seniora
OPIEKUN OSOB STARSZYCH

Opiekunka osoby starszej w domu seniora

Jesteśmy agencją pośrednictwa pracy specjalizującą się w ofertach pracy we wszystkich sektorach. Zapewniamy wykwalifikowanych pracowników poszukujących pracy w Niemczech, Szwajcarii oraz Austrii. Prywatne agencje pośrednictwa pracy mogą zwiększyć Twoje szanse! Nie jesteśmy agencją pracy tymczasowej, nie zawieramy z tobą umowy o pracę, ale zapewniamy umowę i ubezpieczenie bezpośrednio z firmą. Masz doświadczenie zawodowe? Potrafisz pracować samodzielnie? Jesteś zmotywowany i gotowy do pracy? Dobrze trafiłeś!

Dla naszego klienta, renomowanej firmy z terenu Saksonii, poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisko:

OPIEKUNKA OSÓB STRSZYCH (M/K)

Twoje przyszłe obowiązki: 

 • Oferujemy pracę w pełnym wymiarze godzin
 • Główne zadania personelu pielęgniarskiego opierają się na opiece medycznej
 • Opieka szpitalna w domach opieki i domach spokojnej starości
 • Koordynacja i współpraca z lekarzami, zewnętrznymi dostawcami usług i terapeutami

Od kandydatów oczekujemy: 

 • Znajomość języka niemieckiego – min. B1
 • motywacja
 • niezawodność
 • Doświadczenie w zawodzie
 • Prawo wykonywania zawodu(pielęgniarki)
 • Mile widziane kwalifikacje przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego

Możesz się tego spodziewać od nas: 

 • Legalne zatrudnienie na niemieckich warunkach
 • Niemieckie świadczenia socjalne
 • Początek pracy: po uzgodnieniu
 • Czas trwania: nieograniczony
 • 24 dni urlopu
 • Miejsce pracy: cała Saksonia
 • Wynagrodzenie: od 10,55 € brutto + premia + dodatki (zależne od kwalifikacji i stanowiska)
 • Czas pracy: 35 – 40 godzin pracy / tydzień
 • System 3 zmianowy
 • Pracodawca zapewnia bezpłatne zakwaterowanie.

Praca opiekunka Niemcy. Na czym polega zawód opiekunki?

Szukając pracy za granicą bardzo często można spotkać się z ofertą zatrudnienia na stanowisko opiekunki. Jeszcze niedawno przeważały ogłoszenia skierowane do opiekunek dla dzieci, jednak od kilku lat prym wiodą opiekunki do osób starszych. Krajem, w którym można znaleźć szczególnie dużo ofert, są Niemcy. Wynika to z faktu, że Niemcy to naród starzejący się. Opiekunek poszukują przede osoby starsze, które wymagają pomocy w codziennym życiu, jednak nie chcą korzystać z domów opieki społecznej. Pracę można znaleźć również w ośrodkach opieki czy hospicjach. Dlatego to często wykonywana praca. Opiekunka (Niemcy), to ważny i poszukiwany zawód u naszych zachodnich sąsiadów.

Zakres obowiązków opiekunek może się różnić. Wiele zależy od stanu zdrowia, możliwości finansowych oraz oczekiwań osoby starszej. Do najważniejszych zadań należy pomoc w dbaniu o higienę osobistą seniora. Szczegóły uzgadniane są bezpośrednio z zainteresowanym i mogą być one różne, w zależności od stopnia samodzielności. Najważniejsze jest jednak, aby osoba potrzebująca mogła cieszyć się komfortem i wygodą.

Kolejną istotną kwestą jest prowadzenie gospodarstwa domowego. Każdy człowiek chce żyć w godnych warunkach, dlatego tak ważne jest utrzymanie czystości. Praca opiekunki wiąże się więc z takimi zajęciami jak sprzątanie, zmywanie, pranie, prasowanie czy zmiana pościeli. Priorytetową  sprawą jest również gotowanie i przygotowywanie posiłków dla podopiecznego.

Inne obowiązki związane są z pomocą w prawidłowym funkcjonowaniu osoby starszej. W zależności od  jej stanu zdrowia może to być pomoc we wstawaniu z łózka, pomoc w siadaniu na wózek inwalidzki, w przemieszczaniu się, ale także – u osób szczególnie wymagających opieki – pomoc w jedzeniu czy nawet w wykonywaniu prostych zabiegów medycznych. W przypadku podopiecznych, którzy są ciężko chorzy, niezwykle istotna jest profesjonalna wiedza medyczna, dlatego taka praca – opiekunka (Niemcy) skierowana jest przede wszystkim do osób z wykształceniem medycznym lub które posiadają doświadczenie w opiece od osobami starszymi albo niepełnosprawnymi. W takim przypadku praca opiekunki jest zajęciem na całą dobę.

Jednak to nie wszystko. To nie tylko zajęcia w domu, ale często także przyjemna praca. Opiekunka (Niemcy) bardzo często pełni rolę towarzyszki dla swojego podopiecznego. Do jej obowiązków mogą należeć wyjścia z podopiecznym na spacery, do teatru czy muzeum, a także towarzyszenie choremu w rodzinnych spotkaniach i innych uroczystościach. Praca może wiązać się również z kontaktami z lekarzem, pomocą medyczną oraz realizowaniem wypisanych recept. Dlatego niezwykle istotną kwestią, ważniejszą nawet niż doświadczenie, jest znajomość języka obcego, z naciskiem na język niemiecki. Dzięki temu opiekunka może w sposób pewny i profesjonalny odpowiadać za tak kluczowe sprawy. Szczególnie, że do obowiązków opiekunki może należeć również regularne informowanie rodziny podopiecznego o jego stanie zdrowia.

Zawód opiekunki nie jest zajęciem łatwym. Jest to przede wszystkim praca fizyczna, która wymaga jednak odpowiednich predyspozycji psychicznych. Dlatego zasadniczą kwestią jest, żeby takiej pracy podejmowały się osoby cierpliwe, wyrozumiałe i łagodne. Osoby starsze mają swoje przyzwyczajenia, ale także wyrobioną własną opinię na wiele tematów. Poza tym, jeżeli podopieczny wymaga pomocy w codziennych czynnościach, takich jak kąpiel czy ubieranie, należy w takiej sytuacji wykazać się zrozumieniem i łagodnością, aby chory nie czuł się balastem. Już sama choroba i ograniczenia ruchowe są dla niego dużym wyzwaniem. Nierzadko opieki wymagają osoby samotne, które całkowicie polegają na swoim opiekunie.

Jak już zostało wspomniane wyżej, dodatkowym atutem jest doświadczenie medyczne. Takie osoby są chętnie zatrudniane przez szpitale, hospicja i pacjentów, którzy wymagają wykonywania regularnych zabiegów medycznych, takich jak masaże, ćwiczenia rehabilitacyjne czy zmiana opatrunków.

Źródło: https://www.placpigal.pl/blog/praca-opiekunka-niemcy-na-czym-polega-zawod-opiekunki/

 

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku

 

Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o nadsyłanie kompletu dokumentów:

CV, Dyplomy / Certyfikaty zawodowe – oryginał + Referencje, itp.

Niemieckie Biuro:

+49 5923 968 3675

Polskie Biuro:

+48 792 082 778

ZAPRASZAMY DO GRUPY NA FACEBOOKU

Facebook

PRACA W NIEMCZECH AUSTRII SZWAJCARII (BUDOWLANKA)

Facebook

Praca Slusarz Spawacz - Niemcy

Facebook

Praca - PERSONAL EU24​

AKTUALNE OFERTY PRACY

Menü schließen