Niania / gospodyni domowa
Opiekunka dziecieca

Niania / gospodyni domowa

Jesteśmy agencją pośrednictwa pracy specjalizującą się w ofertach pracy we wszystkich sektorach. Zapewniamy wykwalifikowanych pracowników poszukujących pracy w Niemczech, Szwajcarii oraz Austrii. Prywatne agencje pośrednictwa pracy mogą zwiększyć Twoje szanse! Nie jesteśmy agencją pracy tymczasowej, nie zawieramy z tobą umowy o pracę, ale zapewniamy umowę i ubezpieczenie bezpośrednio z firmą. Masz doświadczenie zawodowe? Potrafisz pracować samodzielnie? Jesteś zmotywowany i gotowy do pracy? Dobrze trafiłeś!

Dla naszego klienta, renomowanej firmy z Sursee, poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisko:

Niania / gospodyni domowa (M/K)

SZWAJCARIA (Centralna)

Twoje przyszłe obowiązki: 

 • Niania / Gospodyni domowa w Centralnej Szwajcarii (LIVE IN) dla 2 dzieci w wieku 8 lat.
 • Ojciec jest samotnym rodzicem i przedsiębiorcą, Rodzina mieszka na wsi i ma psa.
 • Sprzątanie, pranie i prasowanie, zakupy i gotowanie.
 • Trzeba zawieźć i odebrać dzieci ze szkoły, Zorganizować im czas pozaszkolny.

Od kandydatów oczekujemy: 

 • Język Niemiecki od B1
 • Doświadczenie jako niania / gospodyni, ewentualnie edukacja (wykształcenie pedagogiczne)
 • Wiek powyżej 30 lat
 • Prawo jazdy obowiązkowe

Możesz się tego spodziewać od nas: 

 • Szwajcarskie świadczenia socjalne
 • Rozpoczęcie pracy: po uzgodnieniu
 • Czas trwania: długoterminowy
 • Miejsce pracy: Centralna Szwajcaria
 • Wynagrodzenie: 4800 CHF brutto / miesiąc.
 • Przejazd do Szwajcarii jest opłacany przez rodzinę
 • Urlop: 5 tygodni w roku
 • Prywatny pokój z łazienką w domu rodzinnym

Kim jest niania?

Według ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 nianią jest osoba zajmująca się dzieckiem w wieku od 20. tygodnia życia do ukończenia 3. roku życia. Dopuszczalna jest również opieka nad dzieckiem 4-letnim w sytuacji, kiedy nie udało mu się dostać do przedszkola, a w danej miejscowości nie funkcjonują przedszkola prywatne.

Kto może zostać nianią?
Istotną kwestią jest również to, kto może zostać nianią? Głównym warunkiem jest ukończenie 18. roku życia. Nie ma żadnych wymagań co do wykształcenia i odbytych kursów. Często rodzice proszę o referencje, jeżeli niania posiada już doświadczenie zawodowe. Przede wszystkim osoba, która chce opiekować się dziećmi, musi znać metody wychowawcze oraz podstawy opieki nad dziećmi/niemowlętami. Nieistotna jest tutaj płeć, choć częściej dziećmi zajmują się kobiety.

Organizowane są również kursy, po których ukończeniu można uzyskać dyplom wykwalifikowanej niani. Rodzice mogą wtedy być pewni, że taka osoba została wyszkolona w zakresie pielęgnacji niemowląt i ich żywienia, chorób, które mogą dotknąć dzieci i sposobów reakcji na nie, pierwszej pomocy, metod wychowawczych oraz rozmów z najmłodszymi czy przestrzegania przepisów. Często jednak o tym, kto może zostać nianią decydują sami rodzice na podstawie swoich subiektywnych odczuć, dlatego dobrze jest solidnie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Czym zajmuje się niania?
Tak naprawdę zakres obowiązków niani zależy od ustaleń z rodzicami dziecka. Praca ta może polegać nie tylko na opiekowaniu się dziećmi, zabawą z nimi, zajmowaniem ich czasu wolnego, lecz także przygotowywaniu posiłków dla dziecka i karmieniu go, sprzątaniu po nim czy przygotowaniu do snu.

Warto dokładnie omówić tę kwestię z rodzicami, aby później nie wynikały w związku z tym jakieś nieporozumienia. Co oczywiste niania powinna przede wszystkim opiekować się dzieckiem i nie należy jej traktować jak sprzątaczki czy pomocy domowej.

Co należy ustalić z rodzicami dziecka?

Jak już wspominaliśmy, warto przed rozpoczęciem pracy ustalić wszystko z rodzicami dziecka – jak będą wyglądały nasze zadania i jaki jest ich zakres. O co warto zapytać i o czym należy pamiętać? Przedstawiamy kilka przykładowych kwestii, które mogą ułatwić podjęcie pracy.

Należy upewnić się, że dziecko nie jest na nic uczulone. Jeżeli jednak uczulenia występują, powinno się wypisać wszystkie produkty, których nie może spożywać i wszystkie alergeny, które na niego działają.

Istotna jest również kwestia tego, czy dziecko choruje i – jeżeli tak – jakie leki przyjmuje w związku z tym. Starajmy się wszystko dokładnie zapisywać – może nam się wydawać, że o wszystkim pamiętamy, jednak notatki na pewno będą pomocne.

Dowiedz się, gdzie będą przebywać rodzice i upewnij się, że masz kontakt do każdego z nich. Zapytaj również, z kim masz się kontaktować, jeżeli rodzice będą nieosiągalni.

Upewnij się, co wolno dziecku, a czego nie.

Ustal, kiedy dziecko spożywa posiłki i jakie są to zazwyczaj dania. Zapytaj, czy masz je wykonywać samodzielnie, czy są już przygotowane.

Zapytaj, jak wygląda położenie dziecka do łóżka i czy ma ono jakieś związane z tym rytuały.

Zapytaj, co zrobić, kiedy zadzwoni telefon lub ktoś zadzwoni do drzwi. Być może rodzina nie życzy sobie, aby niania odbierała telefony i przyjmowała gości, odbierała korespondencję itp.

Pożądane cechy, czyli kto może zostać nianią?
Kto może zostać nianią, jaka powinna być? Przede wszystkim odpowiedzialna i dbająca o bezpieczeństwo dziecka. Ważne jest również to, aby szybko reagowała i była spostrzegawcza – dziecko czasami bywa szybsze niż może nam się to wydawać, a niania musi mieć oczy dookoła głowy. Pamiętajmy również, że rodzice oczekują od przedstawicieli tej profesji uczciwości. Jeżeli nie masz na to przyzwolenia, nie zapraszaj nikogo do domu, nie grzeb po szafkach, nawet z czystej ciekawości, nie używaj telefonu bez pozwolenia itd.

Pożądana jest również gotowość do pracy w różnych godzinach, odporność na stres, otwartość, serdeczność oraz oczywiście doświadczenie w opiece nad dziećmi.

Rodzice powierzają niani swoje dzieci, w związku z tym często są niezwykle wymagający, sprawdzają wszystko, co tylko mogą i nie powinno być to dla niani nic dziwnego. Spoczywa na niej bowiem duża odpowiedzialność, od której może zależeć zdrowie, a nawet życie małego człowieka.

Zobacz więcej: https://poradnikpracownika.pl/-kto-moze-zostac-niania-i-ile-moze-zarobic-sprawdz-czy-sie-nadajesz

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku

 

Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o nadsyłanie kompletu dokumentów:

CV, Dyplomy / Certyfikaty zawodowe – oryginał + Referencje, itp.

Niemieckie Biuro:

+49 5923 968 3675

Polskie Biuro:

+48 792 082 778

ZAPRASZAMY DO GRUPY NA FACEBOOKU

Facebook

PRACA W NIEMCZECH AUSTRII SZWAJCARII (BUDOWLANKA)

Facebook

Praca Slusarz Spawacz - Niemcy

Facebook

Praca - PERSONAL EU24​

AKTUALNE OFERTY PRACY

Menü schließen