Kierowca C+E w ruchu fabrycznym

Kierowca C+E w ruchu fabrycznym

Jesteśmy agencją pośrednictwa pracy specjalizującą się w ofertach pracy we wszystkich sektorach. Zapewniamy wykwalifikowanych pracowników poszukujących pracy w Niemczech, Szwajcarii oraz Austrii. Prywatne agencje pośrednictwa pracy mogą zwiększyć Twoje szanse! Nie jesteśmy agencją pracy tymczasowej, nie zawieramy z tobą umowy o pracę, ale zapewniamy umowę i ubezpieczenie bezpośrednio z firmą. Masz doświadczenie zawodowe? Potrafisz pracować samodzielnie? Jesteś zmotywowany i gotowy do pracy? Dobrze trafiłeś!

Dla naszego klienta, renomowanej firmy z Hamburga, poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisko:

KIEROWCA CIĘŻARÓWKI w ruchu fabrycznym (M/K)

Twoje przyszłe obowiązki: 

 • Kierowca ciężarówki w ruchu fabrycznym
 • Praca stacjonarna
 • Przewóz produktów kosmetycznych z fabryki do magazynów

Od kandydatów oczekujemy: 

 • Znajomośc języka niemieckiego – od A2
 • Prawo jazdy CE, kod 95 i kartą kierowcy + ADR
 • istnieje możliwość zrobienia uprawnień w firmie (ADR)
 • Doświadczenie

Możesz się tego spodziewać od nas: 

 • Legalne zatrudnienie na niemieckich warunkach Niemieckie świadczenia socjalne
 • Początek pracy: od teraz
 • Czas trwania: 9 miesięcy z możliwością przedłużenia 24 dni urlopu
 • Miejsce pracy: Hamburg Wynagrodzenie: od 2600 € brutto + dodatki zmianowe, świąteczne / wakacyjne, premia
 • Terminowo wypłacane wynagrodzenie
 • 40 godzin pracy / tydzień
 • Praca 3 zmianowa, również w niedzielę
 • Zakwaterowanie: bezpłatne

Jak zostać kierowcą zawodowym? 

Ten zawód jest niezwykle intrygujący, bo wielu z nas kojarzy się z wielką przygodą, podróżami po ciekawych krajach, przemierzaniem dróg i autostrad, poznawaniem nowych ludzi. Rzeczywistość nie jest jednak aż tak kolorowa. Zawód kierowcy jest trudny, wymagający i nie każdy się do niego nadaje. trzeba mieć wyjątkowe predyspozycje, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych, a przede wszystkim zaliczyć kursy oraz przejść badania psychologiczne i lekarskie. Nie da się ukryć, że szkolenia i kursy są bardzo kosztowne. W tym przypadku pomocne są programy unijne, dzięki którym wiele szkoleń jest bezpłatnych. Warto więc śledzić informacje o nich na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, bo może się okazać, że otworzą nam one drzwi do nowego zawodu.
 

W Polsce brakuje kierowców zawodowych, zwłaszcza tych jeżdżących na trasach międzynarodowych – o problemie alarmuje Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Przewoźnicy muszą się ratować zatrudnianiem cudzoziemców lub emerytów. Co zrobić, żeby zostać kierowcą zawodowym?

Tomasz Kalinowski z Jaworzna od trzech lat jeździ jako kierowca zawodowy. Nie ukrywa, że to bardzo trudny zawód.

– Trzeba mieć wyobraźnię, żeby prowadzić tak wielki samochód – mówi.

Co jest minusem tego zawodu?

– Rozłąka z rodziną – podkreśla Tomasz Kalinowski. – Nie jest łatwo wytrzymać pięć tygodni poza domem. Znam osoby, które po miesiącu pracy rezygnowały, bo nie nadawały się do tego zawodu. Trzeba mieć silną wolę, motywację i lubić ten zawód, żeby tak jeździć. I ważne jest też, żeby trafić do dobrej firmy, mieć dobry kontakt ze spedytorem.

Kto się sprawdzi?

Żeby zostać kierowcą zawodowym, trzeba zrobić prawo jazdy kat. C (na prowadzenie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony), ale można się o nie starać dopiero wtedy, gdy mamy już kat. B. Część osób decyduje się od razu na zrobienie kat. C+E (wtedy można jeździć z przyczepą lub naczepą).

Gdy już mamy takie uprawnienia, nie możemy jednak nadal być kierowcą zawodowym – co najwyżej możemy jeździć ciężarówką dla własnych potrzeb, np. przewożąc swoje meble. By stać się kierowcą zawodowym, musimy przejść odpowiednie szkolenie – jest to kwalifikacja wstępna lub kwalifikacja wstępna przyspieszona (warto pamiętać, że co pięć lat każdy zawodowy kierowca musi odnawiać uzyskane uprawnienia, czyli przechodzić szkolenia okresowe). Poza tym, trzeba zrobić badania lekarskie oraz badania psychologiczne. Wszystko trwa co najmniej pół roku i kosztuje około 7 tys. zł.

– To bardzo ciężka praca. Kierowca oddalony jest tysiące kilometrów od domu i musi umieć działać w sytuacjach awaryjnych – tak o zawodzie kierowcy mówi Jacek Janus, dyrektor Działu Eksploatacji Pojazdów w firmie Delta Trans Logistik Sp. z o.o. w Świętochłowicach. Sam jest kierowcą zawodowym, co pięć lat odnawia uprawnienia. W ubiegłym roku wybrał się ciężarówką, w załodze, do Calais we Francji, żeby zobaczyć na własne oczy, z jakimi problemami spotykają się tam polscy kierowcy.

Ofert dla kierowców jest mnóstwo.

– U nas wszystkie samochody jeżdżą, ale bylibyśmy w stanie przyjąć nawet 30 kierowców, z powodu np. urlopu czy zwolnień chorobowych pracowników – tłumaczy dyrektor. – Poza tym, kierowca może pracować przez pięć dni w tygodniu, następnie dwa dni odpoczywa. W ciągu dwóch tygodni może być w pracy 90 godzin. Te godziny pracy są bardzo ściśle przez nas kontrolowane, nie można ich przekraczać. Po 4,5 godzinach jazdy kierowca ma obowiązkową 45-minutową przerwę. Warto też dodać, że samo prawo jazdy kat. C nie wystarczy, lepiej zrobić od razu C+E, bo z tymi uprawnieniami można mieć o wiele więcej ofert pracy.

Co ciekawe, część kierowców jeździ w tzw. podwójnej obsadzie. Wtedy samochód może jechać w ciągu doby 21 godzin, ale 9 godzin musi stać. I gdy jeden kierowca prowadzi wóz, to drugi nie może spać, musi siedzieć obok niego.

– Świetnie sprawdzają się tutaj małżeństwa albo pary. Dobrze się dogadują, nie ma między nimi konfliktów. Bo dwóch mężczyzn w kabinie to czasami zbyt dużo problemów. Muszą się przyjaźnić i bardzo dobrze znać, żeby wybrać się ze sobą w dłuższą trasę – podkreśla dyrektor Jacek Janus.

Awarie, drobne usterki dużych ciężarówek w trasie – nie są dzisiaj problemem dla kierowcy. W całej Europie duże firmy mają sieć serwisów, kierowcy sami nie wymieniają nawet kół. Stresujące sytuacje w drodze to raczej problem z imigrantami, jak we francuskim Calais czy świadomość tragicznego zdarzenia, jakim była śmierć polskiego kierowcy w Berlinie. Rekompensatą za trud są zarobki – kierowcy na międzynarodowych trasach mogą zarobić nawet 7 tys. zł „na rękę”.

Quelle: https://dziennikzachodni.pl/jak-zostac-kierowca-zawodowym/ar/12515414

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku

 

Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o nadsyłanie kompletu dokumentów:

CV, Dyplomy / Certyfikaty zawodowe – oryginał + Referencje, itp.

Niemieckie Biuro:

+49 5923 968 3675

Polskie Biuro:

+48 792 082 778

ZAPRASZAMY DO GRUPY NA FACEBOOKU

Facebook

PRACA W NIEMCZECH AUSTRII SZWAJCARII (BUDOWLANKA)

Facebook

Praca Slusarz Spawacz - Niemcy

Facebook

Praca - PERSONAL EU24​

AKTUALNE OFERTY PRACY

Menü schließen