Kierowca autobusu (M/K)
Kierowca Autobusu

Kierowca autobusu (M/K)

Jesteśmy agencją pośrednictwa pracy specjalizującą się w ofertach pracy we wszystkich sektorach. Zapewniamy wykwalifikowanych pracowników poszukujących pracy w Niemczech, Holandii, Szwajcarii oraz Austrii. Prywatne agencje pośrednictwa pracy mogą zwiększyć Twoje szanse! Nie jesteśmy agencją pracy tymczasowej, nie zawieramy z tobą umowy o pracę, ale zapewniamy umowę i ubezpieczenie bezpośrednio z firmą. Masz doświadczenie zawodowe? Potrafisz pracować samodzielnie? Jesteś zmotywowany i gotowy do pracy? Dobrze trafiłeś!

Dla naszego klienta, renomowanej firmy z Steinhagen, poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisko:

Kierowca autobusu (M/K)

Praca w całych Niemczech / Niemcy

Twoje przyszłe obowiązki: 

 • Praca jako kierowca
 • Utrzymanie należytego porządku i czystości w autobusie

Od kandydatów oczekujemy: 

 • Doświadczenie zawodowe:minimum 3 lata
 • Ukończone szkolenia
 • Znajomość języków: niemiecki B1
 • Prawo jazdy: wymagane

Możesz się tego spodziewać od nas: 

 • Legalne zatrudnienie na niemieckich warunkach Niemieckie świadczenia socjalne
 • Rozpoczęcie pracy od: 06.01.2020
 • Umowa o pracę na niemieckich warunkach
 • Okres próbny: 6 miesięcy
 • Godziny pracy: 40-50 godzin tygodniowo, w tym nadgodziny
 • Praca jednozmianowa
 • Stawka godzinowa:
  Wariant A: 11,00 € / h + 6,00€ – 7,00 € diety do godziny
  Wariant B: 12,00 €/h + 44 € za każdy dzień roboczy
 • Dodatki branżowe
 • Urlop: 24
 • Zakwaterowanie: pracownik sam płaci za zakwaterowanie. Mieszkanie znajduje się w pobliżu miejsca pracy i jest organizowane przez pracodawcę.

Kierowca autobusu – na czym to polega?

Jak wygląda praca kierowcy autobusuJak zostać kierowcą autobusu? Ile zarabia kierowca autobusu? Na te pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.

Kierowcą autobusu jest osoba, która posiada uprawnienia do prowadzenia pojazdów samochodowych. Osoba posiadająca upoważnienie do prowadzenia pojazdów silnikowych tego typu może prowadzić nie tylko autobusy, ale także busy. Kierowca autobusu musi posiadać zatem prawo jazdy kategorii D.  

Kierowca autobusu powinien posiadać zestaw cech charakterystycznych, które odpowiadają za predyspozycje do wykonywania tego zawodu. Ze względu na to, że kierowca autobusu odpowiada za bezpieczeństwo przewożonych pasażerów, kluczową rolę odgrywają refleks oraz koncentracja. Liczy się umiejętność szybkiej reakcji, opanowania sytuacji oraz logiczne myślenie w sytuacjach awaryjnych. 

Dodatkowo każdy kierowca musi wykazywać się ogromnymi pokładami cierpliwości. Kontakt z ludźmi, który jest na porządku dziennym w pracy kierowcy, nie zawsze należy do najprzyjemniejszych. Dlatego cierpliwość, otwartość oraz umiejętność radzenia sobie w stresowych sytuacjach jest kluczowa. 

Kierowca autobusu wymagania

Aby zdobyć pracę kierowcy autobusu,najpierw należy mieć prawo jazdy kategorii D. Jednak praca kierowcy kat. d, wymaga także posiadania prawa jazdy kategorii B. Posiadanie odpowiednich uprawnień to nie wszystko. Kierowcą autobusu nie może zostać osoba poniżej 24 roku życia. Ma to zapewnić komfort pasażerom podróżującym autobusem. Do tego dochodzą orzeczenia lekarskie i psychologiczne. Przed podjęciem pracy, kierowca musi także zdać egzamin państwowy. Kierowcy co 5 lat muszą przechodzić szkolenia okresowe. 

Od kierowcy autobusu wymaga się także solidnego podejścia do pracy i punktualności. Odcinek, który autobus musi pokonać w określonym czasie, jest wiążący. Kierowca nie może ustalać sobie samodzielnie przerw, czy przystanków lub czekać na wszystkich spóźnialskich. Oczywiście są sytuacje niezależne, jak wypadek czy korki, które uniemożliwiają dotarcie na określony przystanek o czasie. Jednak nie można za to winić kierowcy. Tak samo nie można winić kierowcy, gdy po określonym czasie robi przerwę, zamiast jechać dalej ze względu na opóźnienie wynikające z sytuacji awaryjnej. Czas pracy kierowców jest określony z góry i każdy kierujący pojazdem autobusowym musi się do niego stosować. 

Kierowca autobusu uprawnienia

Kierowca autobusu, kierowca autokaru, czy busa musi zdobyć odpowiednie uprawnienia. Wobec kierowcy autobusu wymagania są określone względem wieku i predyspozycji. Osoby, które mają prawo jazdy kategorii B i ukończony 24 rok życia mogą starać się o uzyskanie posady kierowcy autobusu. 

Co trzeba zrobić? Przede wszystkim przystąpić do egzaminu na prawo jazdy kategorii D. Jednak, aby rozpocząć kurs, należy złożyć wniosek do starostwa właściwego z miejscem zameldowania. Do wniosku konieczne jest dołączenie zdjęcia oraz orzeczenia lekarskiego i psychologicznego. Jeśli te wymogi zostaną spełnione, można rozpocząć kurs. Kurs na prawo jazdy kategorii D to 20 godzin teorii i 60 godzin praktyki.

Nawet jeżeli kurs zostanie zakończony pozytywnie, nie oznacza to jeszcze, że możesz podjąć pracę jako kierowca. Zanim otrzymasz uprawnienia kierowcy autobusu,musisz przejść kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej w zakresie bloku D. Ważne, aby w dokumencie prawa jazdy znalazł się wpis o numerze 95, który potwierdza kwalifikacje do przewozu osób. 

Na zakończenie musisz zdać egzaminy państwowe. Po ich zaliczeniu składasz wniosek o wydanie Karty Kierowcy do Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. 

Osoba, która chce podjąć pracę jako kierowca, musi wykazać się uporem w dążeniu do celu. Droga do zdobycia uprawnień jest długa i zawiła. Z drugiej strony praca jest odpowiedzialna, więc odpowiednie kwalifikacje są kluczem do jej wykonywania. 

Źródło: https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/kierowca-autobusu-czy-to-dobra-praca_pr-1925.html

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku

 

Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o nadsyłanie kompletu dokumentów:

CV, Dyplomy / Certyfikaty zawodowe – oryginał + Referencje, itp.

Niemieckie Biuro:

+49 5923 968 3675

Polskie Biuro:

+48 792 082 778

ZAPRASZAMY DO GRUPY NA FACEBOOKU

Facebook

PRACA W NIEMCZECH AUSTRII SZWAJCARII (BUDOWLANKA)

Facebook

Praca Slusarz Spawacz - Niemcy

Facebook

Praca - PERSONAL EU24​

AKTUALNE OFERTY PRACY

Menü schließen