Hydraulik – Monter instalacji sanitarnych i grzewczych
Hydraulik - Monter instalacji sanitarnych i grzewczych

Hydraulik – Monter instalacji sanitarnych i grzewczych

Jesteśmy agencją pośrednictwa pracy specjalizującą się w ofertach pracy we wszystkich sektorach. Zapewniamy wykwalifikowanych pracowników poszukujących pracy w Niemczech, Szwajcarii oraz Austrii. Prywatne agencje pośrednictwa pracy mogą zwiększyć Twoje szanse! Nie jesteśmy agencją pracy tymczasowej, nie zawieramy z tobą umowy o pracę, ale zapewniamy umowę i ubezpieczenie bezpośrednio z firmą. Masz doświadczenie zawodowe? Potrafisz pracować samodzielnie? Jesteś zmotywowany i gotowy do pracy? Dobrze trafiłeś!

Dla naszego klienta, renomowanej firmy ze Szwajcarii, poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisko:

Hydraulik – Monter instalacji sanitarnych i grzewczych (M/K)

Twoje przyszłe obowiązki: 

 • Montaż instalacji sanitarnych
 • Montaż systemów grzewczych, ogrzewanie podłogowe
 • Montaż wentylacji lub klimatyzacji (również instalacje przemysłowe, systemy przeciwpożarowe)

Od kandydatów oczekujemy: 

 • Minimum 3 lat doświadczenia w zawodzie
 • Doświadczenie w spawaniu gazowym mile widziane
 • Doświadczenie w montażu instalacji c.o., wod – kan, gazowych
 • Dobra organizacja pracy oraz umiejętność pracy w zespole
 • Umiejętność czytania rysunku technicznego
 • Jesteśmy również zainteresowani samodzielnymi ekipami 2-osobowymi z własnym środkiem transportu
 • Znajomość języka niemieckiego od B1
 • Prawo jazdy oraz samochód mile widziane

Możesz się tego spodziewać od nas: 

 • Pozwolenie o pracę
 • Pozwolenie na pobyt
 • Szwajcarska umowa o pracę
 • Szwajcarskie ubezpieczenie chorobowe, bezrobotne, emerytalne i wypadkowe
 • Zakwaterowanie (pensjonat, kwatera prywatna) jest dostępne w pobliżu miejsca pracy. Koszty wynoszą ok. 350, – do ok. 450, – EUR / miesiąc i są odliczane z wynagrodzenia na koniec miesiąca.
 • Reguła – dni robocze od poniedziałku do piątku.
 • Nadgodziny są możliwe po uzgodnieniu.
 • Nadgodziny możesz wykorzystać na podróż do domu.
 • Na miejscu będziesz miał przypisanego opiekuna-koordynatora
 • Czas rozpoczęcia: od zaraz
 • Czas pracy: pełny etat
 • Wynagrodzenie: od 30,00 € /h, w zależności od kwalifikacji
 • Ze względu na częste pytania o przeliczenie CHF na EUR stawki i ceny podane w Euro (BRUTTO).

HYDRAULIK – MONTER INSTALACJI SANITARNYCH I GRZEWCZYCH - na czym to polega?

Hydraulik – Monter instalacji sanitarnych i grzewczych: Głównym celem pracy hydraulika jest wykonywanie prac instalacyjnych i montażowych oraz utrzymanie prawidłowego funkcjonowania sieci rur doprowadzających do domów, budynków i zakładów przemysłowych ciepłą i zimną wodę, gaz i odprowadzających ścieki. Jego zadaniem jest także utrzymanie w budynkach prawidłowego funkcjonowania instalacji ciepłej i zimnej wody, centralnego ogrzewania oraz instalacji gazowych i kanalizacyjnych.

Hydraulik pracuje zarówno przy usuwaniu doraźnych awarii, jak i przy naprawach planowanych i modernizacji sieci instalacji i urządzeń. Do jego zadań należy m. in. układanie, spawanie, uszczelnianie rur w zależności od ich przeznaczenia, a także montaż specjalistycznych urządzeń do pomiaru ciśnienia, ilości przepływu wody, gazu, ropy itp. Wszystkie prace wykonywane są na podstawie rysunków technicznych, których sprawne odczytanie jest jednym z obowiązków hydraulika.

W zależności od zajmowanego stanowiska hydraulik może sam wykonywać pracę lub tylko ją zorganizować.

Hydraulik może pracować w bardzo różnych miejscach. Mogą to być hale produkcyjne, mieszkania, budynki w trakcie budowy, otwarte przestrzenie, kopalnie itp. Praca często odbywa się w trudnych warunkach przy zanieczyszczeniu powietrza, słabym oświetleniu, dużym natężeniu hałasu itp.

Hydraulik łączy cechy pracy zespołowej i indywidualnej. Kontakty z ludźmi są częste i polegają na wydawaniu i słuchaniu poleceń, uzgadnianiu szczegółów wykonania danej pracy. Godziny jego pracy są zazwyczaj stałe, choć praca może być wykonywana w systemie zmianowym. W niektórych przypadkach jest to praca sezonowa, gdyż np. nie można układać rurociągu zimą. Praca hydraulika nie jest zrutynizowana i wiąże się z odpowiedzialnością za bezpieczeństwo i zdrowie zarówno współpracowników jak i późniejszych użytkowników sieci.

Hydraulik powinien mieć dobrze rozwinięty zmysł równowagi, a także brak lęku wysokości i klaustrofobii. Niezbędne są zdolności techniczne takie jak posługiwanie się różnymi narzędziami, instalowanie i uruchamianie urządzeń technicznych, znajomość zasad ich działania itp. Ważne są także takie cechy jak: szybki refleks, spostrzegawczość, dobry wzrok i zręczność rąk. Hydraulik musi potrafić współdziałać z zespołem oraz podporządkować się narzuconym regułom lub ścisłym instrukcjom dotyczącym pracy. Ponieważ hydraulik często musi usuwać awarie, konieczna jest umiejętność pracy w szybkim tempie i w stresie.

Osobom pracującym w tym zawodzie stawia się dość wysokie wymagania dotyczące zdrowia. Oprócz wspomnianego wyżej dobrze rozwiniętego zmysłu równowagi potrzebna jest sprawność układu oddechowego, dobry węch, wzrok i słuch. Wady serca, bardzo poważne wady wzroku, choroby ograniczające sprawność ruchową i manualną to przeciwwskazania do pracy w zawodzie hydraulika.

Aby zostać hydraulikiem wystarczy ukończenie szkoły zawodowej o profilu technicznym. Niezbędna wiedza zależy od specjalności, tak jak np. monter sieci gazowniczej musi znać właściwości zachowania się gazów, a monter centralnego ogrzewania znać technologię ogrzewania obiektów. Szkoła zawodowa daje podstawowe przygotowanie, jednak jest ono niepełne bez stażu pod okiem doświadczonego hydraulika. Dobre przygotowanie od praktycznej strony jest tym ważniejsze, że praca hydraulika jest nadzorowana okresowo.

Zawód ten jest raczej niewskazany dla kobiet, choć nie ma przeciwwskazań formalnych, by mogły go wykonywać. Wiek kandydata do pracy nie jest tak ważny jak odpowiednie przygotowanie teoretyczne i praktyczne. [Hydraulik – Monter instalacji sanitarnych i grzewczych]

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku

 

Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o nadsyłanie kompletu dokumentów:

CV, Dyplomy / Certyfikaty zawodowe – oryginał + Referencje, itp.

Niemieckie Biuro:

+49 5923 968 3675

Polskie Biuro:

+48 792 082 778

ZAPRASZAMY DO GRUPY NA FACEBOOKU

Facebook

PRACA W NIEMCZECH AUSTRII SZWAJCARII (BUDOWLANKA)

Facebook

Praca Slusarz Spawacz - Niemcy

Facebook

Praca - PERSONAL EU24​

AKTUALNE OFERTY PRACY

Menü schließen