Fizjoterapeuta (M/K) w Bad Urach
Fizjoterapeuta

Dla naszego klienta, renomowanej firmy z Bad Urach, poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisko:

Fizjoterapeuta (M/K)

Praca w Bad Urach / Niemcy

Jesteśmy agencją pośrednictwa pracy specjalizującą się w ofertach pracy we wszystkich sektorach. Zapewniamy wykwalifikowanych pracowników poszukujących pracy w Niemczech, Holandii, Szwajcarii oraz Austrii. Prywatne agencje pośrednictwa pracy mogą zwiększyć Twoje szanse! Nie jesteśmy agencją pracy tymczasowej, nie zawieramy z tobą umowy o pracę, ale zapewniamy umowę i ubezpieczenie bezpośrednio z firmą. Masz doświadczenie zawodowe? Potrafisz pracować samodzielnie? Jesteś zmotywowany i gotowy do pracy? Dobrze trafiłeś!

Twoje przyszłe obowiązki:

  • prowadzenie fizjoterapii
  • Gimnastyka indywidualna i grupowa w wodzie
  • Medyczna terapia treningowa
  • Gimnastyka palców, zabiegi wellness

Od kandydatów oczekujemy:

  • Doświadczenie zawodowe
  • Wykształcenie kierunkowe
  • Znajomość języków: niemiecki od poziomu B1

Możesz się tego spodziewać od nas:

  • Legalne zatrudnienie na niemieckich warunkach
  • Niemieckie świadczenia socjalne
  • Miejsce pracy: 72574 Bad Urach / Niemcy
  • Rozpoczęcie pracy od: 12.12.2019
  • Umowa o pracę
  • Okres próbny: 6 miesięcy
  • Godziny pracy: 40 godzin tygodniowo
  • Stawka: od 2 000,00 €/ brutto
  • Urlop 25 dni
  • Zakwaterowanie: 450 € / miesiąc

Fizjoterapia – na czym to polega?

izjoterapia może pomóc przy schorzeniach układu mięśniowego, nerwowego, oddechowego i układu krążenia. W niektórych sytuacjach może nawet uchronić pacjenta przed operacją.

Jeszcze całkiem niedawno pacjenci trafiali do fizjoterapeuty po skierowaniu przez ortopedę, neurologa lub reumatologa. Dziś bardzo często sami się do niego zgłaszają. Fizjoterapeuci, niegdyś nazywani rehabilitantami, są dziś najczęściej wyspecjalizowani w jednej z form fizjoterapii.

Fizjoterapia – co to jest?
Do fizjoterapii zaliczamy zabiegi, w których wykorzystuje się zjawiska fizyczne i reaktywność organizmu na różnego rodzaju bodźce. Może być stosowana samodzielnie oraz jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego lub operacyjnego.

Fizjoterapia – zabiegi
Do metod fizjoterapeutycznych zaliczane są:

  • Masaże lecznicze – w zależności od schorzenia stosuje się ich różne rodzaje, takie jak masaż klasyczny, wibracyjny czy podwodny
  • Kinezyterapia, czyli rehabilitacja ruchowa
  • Hydroterapia – leczenie wodą poprzez kąpiele, natryski, okłady, polewanie czy łaźnię fińską itp.
  • Termoterapia – terapia, przy której wykorzystywany jest przepływ energii cieplnej. Może polegać na rozgrzewaniu (ciepłoterapia) lub schładzaniu organizmu (krioterapia)
  • Klimatoterapia – opiera się na leczniczych właściwościach środowiska naturalnego. Zaliczamy do niej m.in. kąpiele morskie i słoneczne
  • Balneoterapia – należą do niej zabiegi z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych. Mogą to być kąpiele, terapie przy wykorzystaniu wód pitnych, inhalacje czy płukanie jam ciała
  • Światłolecznictwo, czyli naświetlanie promieniowaniem podczerwonym, widzialnym lub ultrafioletowym
  • Elektroterapia – leczenie z wykorzystaniem prądu stałego lub impulsowego
  • Magnetoterapia – zabiegi, w których wykorzystuje się działanie pola magnetycznego
  • Ultrasonoterapia, czyli leczenie ultradźwiękami
  • Aerozoloterapia – terapia polegająca na wprowadzaniu substancji leczniczych w postaci aerozolu do układu oddechowego
  • Terapia manualna – polega na umiejętnym uciskaniu bolących miejsc na ciele chorego

Czytaj więcej na: https://zdrowie.tvn.pl/a/fizjoterapia-co-to-jest-jakie-zabiegi-sie-w-niej-stosuje?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=paste

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku

Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o nadsyłanie kompletu dokumentów:

CV, Dyplomy / Certyfikaty zawodowe – oryginał + Referencje, itp.

Niemieckie Biuro:

+49 5923 968 3675

Polskie Biuro:

+48 792 082 778

ZAPRASZAMY DO GRUPY NA FACEBOOKU

PRACA W NIEMCZECH AUSTRII SZWAJCARII (BUDOWLANKA)

Praca Slusarz Spawacz - Niemcy

Praca - PERSONAL EU24​

AKTUALNE OFERTY PRACY

Menü schließen