CIEŚLA SZALUNKOWY – SZWAJCARIA
CIEŚLA SZALUNKOWY - CH

CIEŚLA SZALUNKOWY – SZWAJCARIA

Jesteśmy agencją pośrednictwa pracy specjalizującą się w ofertach pracy we wszystkich sektorach. Zapewniamy wykwalifikowanych pracowników poszukujących pracy w Niemczech, Szwajcarii oraz Austrii. Prywatne agencje pośrednictwa pracy mogą zwiększyć Twoje szanse! Nie jesteśmy agencją pracy tymczasowej, nie zawieramy z tobą umowy o pracę, ale zapewniamy umowę i ubezpieczenie bezpośrednio z firmą. Masz doświadczenie zawodowe? Potrafisz pracować samodzielnie? Jesteś zmotywowany i gotowy do pracy? Dobrze trafiłeś!

Dla naszego klienta, renomowanej firmy ze Szwajcarii, poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisko:

Cieśla Szalunkowy (M/K)

Twoje przyszłe obowiązki: 

 • Wykonywanie prac w starych i nowych budynkach.
 • Budynki mieszkalne i handlowe.
 • Umiejętność pracy w systemach Doka, Peri.

Od kandydatów oczekujemy: 

 • Wykształcenie kierunkowe, pokrewne lub budowlane (możliwe również bez dyplomu).
 • Doświadczenie.
 • Znajomość języka niemieckiego od B1
 • Prawo jazdy oraz samochód

Możesz się tego spodziewać od nas: 

 • Pozwolenie o pracę
 • Pozwolenie na pobyt
 • Szwajcarska umowa o pracę
 • Szwajcarskie ubezpieczenie chorobowe, bezrobotne, emerytalne i wypadkowe
 • Zakwaterowanie (pensjonat, kwatera prywatna) jest dostępne w pobliżu miejsca pracy. Koszty wynoszą ok. 350, – do ok. 450, – EUR / miesiąc i są odliczane z wynagrodzenia na koniec miesiąca.
 • Reguła – dni robocze od poniedziałku do piątku.
 • Nadgodziny są możliwe po uzgodnieniu.
 • Nadgodziny możesz wykorzystać na podróż do domu.
 • Na miejscu będziesz miał przypisanego opiekuna-koordynatora
 • Czas rozpoczęcia: od zaraz
 • Czas pracy: pełny etat
 • Wynagrodzenie: od 30,00 € /h, w zależności od kwalifikacji
 • Ze względu na częste pytania o przeliczenie CHF na EUR stawki i ceny podane w Euro (BRUTTO).

CIEŚLA SZALUNKOWY - na czym to polega?

Cieśla szalunkowy to osoba, zajmująca się formowaniem szalunków w konstrukcjach budowlanych, które następnie zostaną zalane świeżym betonem. Po wyschnięciu betonu, lub czasem i innego produktu, powstaje żądana przez cieślę szalunkowego forma. Osoba na tym stanowisku pracuje zarówno na niewielkich budowach jak i na wielkich projektach, gdzie znajdują się całe brygady ciesielskie.

Jak pracuje cieśla?

W większości przypadków cieśla szalunkowy montuje gotowe formy ze stali lub drewna. Najpopularniejszymi systemami szalunków gotowych są systemy Peri i Doka. Czasem zdarza się że musi on samemu tworzyć odpowiednią formę, wówczas jego głównym materiałem są deski. Jest to praca fizyczna i prawie zawsze wykonywana na zewnątrz. Po stworzeniu odpowiedniej formy cieśla szalunkowy musi ją odpowiednio przygotować, smarując szalunki substancjami ropopochodnymi, lub często zwykłą ropą. Powoduje to, że beton nie klei się z szalunkiem, który następnie jest łatwo ściągalny. Czasem, w przypadku mniejszych inwestycji cieśla szalunkowy wykonuje też pracę zbrojarza, czyli osoby uzbrajającą metalowymi elementami konstrukcję szalunkową oraz pomaga betoniarzom w wypełnianiu konstrukcji betonem.

Kto może zostać cieślą?

Cieśla szalunkowy powinien cechować się dobrym stanem zdrowia i dużą sprawnością fizyczną. Musi umieć bezbłędnie odczytywać rysunki techniczne w tym plany budowlane. W tej pracy ważna jest także wiedza z zakresu chemii i fizyki. Oczywiście cieśla szalunkowy musi znać pracę stolarską, gdyż bardzo często się zdarza, że z dostarczonych, klasycznych form nie da się stworzyć zamierzonego projektu. Osoba na tym stanowisku nie może mieć lęku wysokości, gdyż bardzo często się zdarza, że wykonuje swoją prace na wysokościach, zwłaszcza w przypadku inwestycji komercyjnych. Ważne jest także, aby cieśla szalunkowy był osobą odpowiedzialną, gdyż od jego konstrukcji często zależy cała budowa.

Praca cieśli w Polsce

W Polsce praca cieśli szalunkowego odbywa się w większości przy budowach komercyjnych, gdzie większość elementów stawiana jest na zasadzie szalunku betonowego. Innym ważnym miejscem jego pracy są budowy domów wielorodzinnych. Obecnie bloki w naszym kraju stawie się prawie wyłącznie na zasadzie szalunku W przypadku budów domów jednorodzinnych praca cieśli ogranicza się zazwyczaj do budowy stropów i fundamentów.

Praca w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii praca cieśli szalunkowego odbywa się głównie przy stawianiu budynków wielkogabarytowych, w większości sklepów i biurowców. W kraju tym bardzo popularne jest budowa domów, a także i bloków z prefabrykatów. W takiej sytuacji cieśle szalunkowi maja pracę w fabryce, gdzie zajmują się tworzeniem poszczególnych elementów budynku, który następnie przewożony jest na miejsce budowy.

Praca w Niemczech

Cieśla szalunkowy w Niemczech wykonuje takie same prace jak w naszym kraju. Warto jednak zauważyć, że w przypadku Niemiec dość dużo pracy dla cieśli szalunkowych jest w inwestycjach energetycznych, które wymagają solidnych betonowych budynków. Poza tym cieśle szalunkowi stawiają tutaj także i inne konstrukcje przemysłowe, jak chociażby silosy na produkty rolne, czy też elementy większych inwestycji komunikacyjnych, w tym mostów i wiaduktów.

 

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku

 

Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o nadsyłanie kompletu dokumentów:

CV, Dyplomy / Certyfikaty zawodowe – oryginał + Referencje, itp.

Niemieckie Biuro:

+49 5923 968 3675

Polskie Biuro:

+48 792 082 778

ZAPRASZAMY DO GRUPY NA FACEBOOKU

Facebook

PRACA W NIEMCZECH AUSTRII SZWAJCARII (BUDOWLANKA)

Facebook

Praca Slusarz Spawacz - Niemcy

Facebook

Praca - PERSONAL EU24​

AKTUALNE OFERTY PRACY

Menü schließen