CIEŚLA SZALUNKOWY (M/K) – NL
Cieśla Szalunkowy - NL

CIEŚLA SZALUNKOWY (M/K) – NL

Jesteśmy agencją pośrednictwa pracy specjalizującą się w ofertach pracy we wszystkich sektorach. Zapewniamy wykwalifikowanych pracowników poszukujących pracy w Niemczech, Holandii, Szwajcarii oraz Austrii. Prywatne agencje pośrednictwa pracy mogą zwiększyć Twoje szanse! Nie jesteśmy agencją pracy tymczasowej, nie zawieramy z tobą umowy o pracę, ale zapewniamy umowę i ubezpieczenie bezpośrednio z firmą. Masz doświadczenie zawodowe? Potrafisz pracować samodzielnie? Jesteś zmotywowany i gotowy do pracy? Dobrze trafiłeś!

Dla naszego klienta, renomowanej firmy w Holandii, poszukujemy kandydatów do pracy na terenie całej Holandii (różne Lokalizacje) na stanowisko: 

​CIEŚLA SZALUNKOWY (M/K) – NL

Twoje przyszłe obowiązki: 

 • Wykonywanie prac w starych i nowych budynkach.
 • Budynki mieszkalne i handlowe.
 • Umiejętność pracy w systemach Doka, Peri.

Od kandydatów oczekujemy: 

 • Komunikatywna znajomość języka niemieckiego, angielskiego lub holenderskiego (warunek konieczny)
 • Doświadczenie jako Cieśla szalunkowy
 • Samodzielność, precyzja
 • Gotowość do wyjazdu za granice
 • Prawo jazdy kat. B oraz własny samochód na wyjazd (warunek konieczny)

Możesz się tego spodziewać od nas: 

 • Holenderskie ubezpieczenie chorobowe, bezrobotne, emerytalne i wypadkowe
 • Zatrudnienie w oparciu o holenderską umowę o pracę
 • Zakwaterowanie: darmowe (pensjonat, kwatera prywatna) jest dostępne w pobliżu miejsca pracy. 
 • Reguła – dni robocze od poniedziałku do piątku.
 • Nadgodziny są możliwe po uzgodnieniu.
 • Czas rozpoczęcia: od zaraz
 • Czas pracy: pełny etat
 • 40 – 50 godz. tygodniowo
 • Wynagrodzenie: od 500€ netto – 600€ netto tygodniowo w zależności od kwalifikacji
  (już po odtrąceniu ubezpieczenia)

CIEŚLA SZALUNKOWY - na czym to polega? 

Cieśla szalunkowy to osoba, zajmująca się formowaniem szalunków w konstrukcjach budowlanych, które następnie zostaną zalane świeżym betonem. Po wyschnięciu betonu, lub czasem i innego produktu, powstaje żądana przez cieślę szalunkowego forma. Osoba na tym stanowisku pracuje zarówno na niewielkich budowach jak i na wielkich projektach, gdzie znajdują się całe brygady ciesielskie.

Jak pracuje cieśla?

W większości przypadków cieśla szalunkowy montuje gotowe formy ze stali lub drewna. Najpopularniejszymi systemami szalunków gotowych są systemy Peri i Doka. Czasem zdarza się że musi on samemu tworzyć odpowiednią formę, wówczas jego głównym materiałem są deski. Jest to praca fizyczna i prawie zawsze wykonywana na zewnątrz. Po stworzeniu odpowiedniej formy cieśla szalunkowy musi ją odpowiednio przygotować, smarując szalunki substancjami ropopochodnymi, lub często zwykłą ropą. Powoduje to, że beton nie klei się z szalunkiem, który następnie jest łatwo ściągalny. Czasem, w przypadku mniejszych inwestycji cieśla szalunkowy wykonuje też pracę zbrojarza, czyli osoby uzbrajającą metalowymi elementami konstrukcję szalunkową oraz pomaga betoniarzom w wypełnianiu konstrukcji betonem.

Kto może zostać cieślą?

Cieśla szalunkowy powinien cechować się dobrym stanem zdrowia i dużą sprawnością fizyczną. Musi umieć bezbłędnie odczytywać rysunki techniczne w tym plany budowlane. W tej pracy ważna jest także wiedza z zakresu chemii i fizyki. Oczywiście cieśla szalunkowy musi znać pracę stolarską, gdyż bardzo często się zdarza, że z dostarczonych, klasycznych form nie da się stworzyć zamierzonego projektu. Osoba na tym stanowisku nie może mieć lęku wysokości, gdyż bardzo często się zdarza, że wykonuje swoją prace na wysokościach, zwłaszcza w przypadku inwestycji komercyjnych. Ważne jest także, aby cieśla szalunkowy był osobą odpowiedzialną, gdyż od jego konstrukcji często zależy cała budowa.

Praca cieśli w Polsce

W Polsce praca cieśli szalunkowego odbywa się w większości przy budowach komercyjnych, gdzie większość elementów stawiana jest na zasadzie szalunku betonowego. Innym ważnym miejscem jego pracy są budowy domów wielorodzinnych. Obecnie bloki w naszym kraju stawie się prawie wyłącznie na zasadzie szalunku W przypadku budów domów jednorodzinnych praca cieśli ogranicza się zazwyczaj do budowy stropów i fundamentów.

Praca w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii praca cieśli szalunkowego odbywa się głównie przy stawianiu budynków wielkogabarytowych, w większości sklepów i biurowców. W kraju tym bardzo popularne jest budowa domów, a także i bloków z prefabrykatów. W takiej sytuacji cieśle szalunkowi maja pracę w fabryce, gdzie zajmują się tworzeniem poszczególnych elementów budynku, który następnie przewożony jest na miejsce budowy.

Praca w Niemczech

Cieśla szalunkowy w Niemczech wykonuje takie same prace jak w naszym kraju. Warto jednak zauważyć, że w przypadku Niemiec dość dużo pracy dla cieśli szalunkowych jest w inwestycjach energetycznych, które wymagają solidnych betonowych budynków. Poza tym cieśle szalunkowi stawiają tutaj także i inne konstrukcje przemysłowe, jak chociażby silosy na produkty rolne, czy też elementy większych inwestycji komunikacyjnych, w tym mostów i wiaduktów.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku

 

Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o nadsyłanie kompletu dokumentów:

CV ze zdjęciem, Dyplomy / Certyfikaty zawodowe – oryginał + Referencje, itp.

Niemieckie Biuro:

+49 5923 968 3675

Polskie Biuro:

+48 792 082 778

ZAPRASZAMY DO GRUPY NA FACEBOOKU

Facebook

PRACA W NIEMCZECH HOLANDII AUSTRII SZWAJCARII (BUDOWLANKA)

Facebook

Praca Slusarz Spawacz

Facebook

Praca - PERSONAL EU24​

AKTUALNE OFERTY PRACY